Ile kosztuje wyprawka dla noworodka do domu?

  • 15.10.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Ile kosztuje wyprawka dla noworodka do domu?
Świeżo upieczeni rodzice są w stanie kupić wszystko swojemu dziecku. Chcą, aby wszystko było najlepszej jakości, funkcjonalne i bezpieczne oraz oczywiście ładne. Czasem są to strzały w dziesiątkę, a czasem rzeczy bezużyteczne lub takie, których dziecko nie akceptuje.

To ile kosztuje wyprawka dla noworodka, zależy od kilku czynników, a mianowicie które to dziecko z kolei, jak zasobne są nasze portfele i jaką uwagę przywiązujemy do jakości rzeczy, które nabywamy. Okazuje się, że doświadczeni rodzice kupują o wiele mniej zbędnych rzeczy, tak jak ci, których dochody są niższe.

Oto wyprawka niezbędnik

Ubranka – najbardziej praktyczne są body dziecięce i półśpiochy oraz pajace. Nie kupuje się już kaftaników i śpiochów, gdyż są mniej praktyczne. Dobrze jest mieć ok. 5 kompletów takich ubranek w jednym rozmiarze. Do tego czapeczki, skarpetki i kilka rzeczy cieplejszych, jeżeli jest akurat sezon jesienno — zimowy. Koszt ubranek to od 200 do 400 zł w zależności od pory roku.

Pieluchy wielorazowe – najtańsze pieluchy możemy kupić już za 2,5 PLN za sztukę. Takich pieluch powinniśmy mieć około 10. Możemy pokusić się o kupno także pieluszek muślinowych i bambusowych, które są o wiele delikatniejsze dla maluszka. Wystarczy nam ok. 5 takich pieluch za około 15 – 20 zł. Te artykuły dla niemowląt kosztują  maksymalnie 125 zł.

Łóżeczko, pościel, kocyk – zakup wszystkiego co jest potrzebne do spania dziecku w domu, może nas wynieść od 350 zł nawet do 1000 zł. Wybierając artykuły dla niemowląt do spania, pamiętajmy aby były bezpieczne, z antyalergicznych naturalnych materiałów i były miłe w dotyku.

Jeżeli zdecydujemy się na wózek używany, już za 600 zł możemy nabyć wózek 3 w jednym (gondola, spacerówka i nosidełko). Nowy wózek może kosztować nawet kilka tysięcy. Pamiętajmy o tym, że najdłużej korzystamy jednak ze spacerówki.

Kosmetyki – dziecko potrzebuje płynu do kąpieli, oliwki i kremu do pupy. Koszt takiego zestawu to około 100 zł.

Wanienka, ręcznik – wanienkę kupimy już za 40 zł, a ręcznik najlepiej z kapturkiem, również za około 40 zł.

Butelki, smoczki – ceny butelek wahają się między 24 – 100 zł w zależności czy wystarczy nam zwykła butelka, czy np. dziecko potrzebuje specjalistycznej.

Podgrzewacz, sterylizator, laktator – wyprawka bardziej dla mamy, jednak niezbędna i bardzo ułatwiająca życie. Każdą z tych rzeczy można kupić już od 50zł.

W szale zakupów pamiętajmy, że dziecko rośnie, a nasze mieszkanie nie jest z gumy. Maluch potrzebuje przede wszystkim miłości, a nie gadżetów. Wszystkie artykuły dla niemowląt wchodzące w skład wyprawki kosztują od 1630 zł i więcej.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: