Jak zorganizować atrakcyjny osiedlowy plac zabaw?

  • 24.10.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak zorganizować atrakcyjny osiedlowy plac zabaw?
Plac zabaw to nie tylko miejsce rozrywki. Dla dzieci mieszkających w blokach to także możliwość swobodnego ruchu i zawierania pierwszych przyjaźni. Jak zorganizować plac by był atrakcyjny dla dzieci w różnych przedziale wiekowym?

Różnorodność i przestrzeń

Na nowoczesnych placach zabaw nie wystarczy już huśtawka i piaskownica. Dzieci bawiąc się na dobrze wyposażonym placu, mogą także rozwijać się fizycznie. Jeżeli plac ma być przeznaczony dla szerszej grupy wiekowej warto zadbać o urządzenia dopasowanej do różnych etapów rozwoju. Warto zadbać o większą przestrzeń, tak by cześć placu była przeznaczona na swobodną zabawę rówieśników, np. zabawy piłką. Dobrym pomysłem będzie zlokalizowanie w bezpośrednim sąsiedztwie siłowni zewnętrzne, która będzie atrakcyjna dla rodziców.

Jakie urządzenia wybrać?

Na placu przeznaczonym dla większej ilości dzieci warto zainwestować w urządzenia typowe dla maluchów np. małe zjeżdżalnie, pomosty, domki stojące wprost na gruncie, bezpieczne huśtawki. Maluchy uwielbiają też ciuchcie i bujaki sprężynowe. Dla starszych dzieci sprawdzą się duże wielofunkcyjne urządzenia zawierające ścianki wspinaczkowe, przejścia w tunelach, drabinki, większe zjeżdżalnie i elementy do wykonywania ćwiczeń gimnastycznych. Wieżyczki, domki będące elementem całości mogą stać się bazą wielu zabaw. Szeroką gamę urządzeń oferuje producent placów zabaw http://www.avisplacezabaw.pl/.  W ofercie firmy Avis można znaleźć produkty przeznaczone dla każdego przedziału wiekowego dzieci. Nie tylko elementy zabawowe, ale też przeznaczone do wykonywania pierwszych ćwiczeń np. równoważnie, zestawy sprawnościowe.

Bezpieczeństwo urządzeń

Wybierając wyposażenie placu zabaw, bez względu na to, czy jest to przydomowy ogródek, czy duży ogólnodostępny plac, trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Urządzenia powinny być tak wykonane, by przy normalnym użytkowaniu nie stwarzały zagrożenia dla zdrowia dzieci. Bezpieczeństwo urządzeń potwierdzają certyfikaty i deklaracje zgodności. Wszystkie produkty oferowane przez firmę Avis posiadają stosowne dokumenty potwierdzające ich bezpieczeństwo.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: