Jak pozbyć się wilgoci z budynku?

  • 29.10.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak pozbyć się wilgoci z budynku?
Zawilgocenie ścian może powstać w wyniku awarii, niewłaściwej izolacji czy niesprawnej wentylacji. Nowo oddane budynki lub po gruntownym remoncie także charakteryzują się większą wilgotnością ścian. Jeżeli podczas budowy czy remontu wszystko zostało wykonane prawidłowo, wilgoć tzw. technologiczna zniknie samoczynnie po kilku sezonach. Natomiast w pozostałych przypadkach nieusunięcie przyczyny problemu i nieosuszenie pomieszczeń może doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów.

Jak zapobiegać zawilgoceniu ścian?

Jeżeli istnieje jakiekolwiek podejrzenie zawilgocenia budynku, należy sprawdzić stan izolacji ścian i fundamentów. Wilgoć dostaje się do budynku nie tylko z zewnątrz, ale powstaje w wyniku zwykłego funkcjonowania mieszkańców. Dlatego wentylacja powinna być sprawna i odprowadzać na zewnątrz nadmiar pary wodnej. Jeżeli jest problem, z którymś z wyżej wymienionych elementów należy go niezwłocznie usunąć. Na co dzień powinno się także dbać o regularne wietrzenie i odpowiednie ogrzanie pomieszczeń.

 

Jak sprawnie osuszać pomieszczenia?

Jeżeli problem z zawilgoceniem już wystąpił, nie wystarczy samo usunięcie jego przyczyny. Ściany pomieszczeń powinny zostać osuszone do odpowiedniego poziomu. Szczególnie jeżeli wilgoć jest następstwem długoletnich zaniedbań lub awarii w skutek, której doszło do zalania pomieszczenia. Ściany można osuszać za pomocą osuszaczy kondensacyjnych czy nagrzewnic powietrza. Zakup takiego urządzenia dla jednorazowego osuszenia ścian może wydawać się bezcelowy. Dlatego dużo korzystniejszym rozwiązaniem będzie możliwość wynajęcia. Wynajem osuszaczy i nagrzewnic powietrza oferuje Grupa JPD Sp. z o.o., posiadająca w swojej ofercie urządzenia o różnej wydajności. W celu dobrania urządzenia do konkretnych potrzeb warto zapoznać się z ofertą na stronie: http://www.jpd.com.pl/wynajem/nagrzewnice-osuszacze/osuszacze-pomieszczen. Osuszacze sprawdzą się także w nowo wybudowanych i remontowanych budynkach. Dzięki nim można znacznie przyspieszyć proces znikania wilgoci technologicznej.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: