CECHY DOMÓW Z DREWNA

  • 21.02.2020, 10:00
  • Grupa Tipmedia
CECHY DOMÓW Z DREWNA
Jeszcze kilka lat temu wszelkiego rodzaju budowle przygotowane na bazie drewna określane były mianem budynków letniskowych bądź ogrodowych. Obecnie się to zmienia.

Wszystko za sprawą charakterystyki i właściwości, jakimi wyróżnia się dzisiejsze budownictwo drewniane, oparte na nowoczesnych technologiach. W pierwszej kolejności wspomnieć należy o tym, że wszelkiego rodzaju obiekty mieszkalne mogą zostać postawione w imię dowolnego stylu. Czy będzie to stylistyka nowoczesna, barokowa czy wiejska – projekt może zostać stworzony tak, jak wymarzył sobie to zleceniodawca. Umożliwia to również połączenie drewna z innymi materiałami, takimi jak chociażby szkło czy kamieniem.

 

Warte podkreślenia jest także lekkość, którą wyróżniają się domy drewniane. Ich waga jest zdecydowanie niższa w porównaniu z konstrukcjami tradycyjnymi, co przekłada się na zdecydowanie mniejsze obciążenia konstrukcyjne. To zaś wiąże się z tym, że nie jesteśmy zmuszeni stawiać różnego rodzaju wzmocnień i podpór, takich jak stropy czy betonowe fundamenty.

 

Oczywiście nie można zapominać także o kwestiach bezpośrednio związanych z parametrami użytkowymi. Mowa w tym miejscu chociażby o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię – bierze się to z bardzo wysokich parametrów izolacji termicznej. To samo tyczy się akustyki i ochrony przeciw wilgocią.

 

Podkreślić należy też to, że cała budowa domu drewnianego trwa bardzo krótko. Po spełnieniu wszelkich wymagań, gotowy budynek może powstać już w przeciągu 3 miesięcy. Na koniec wspomnieć należy również o niebywałej wręcz estetyce omawianych konstrukcji. Wprowadza ona niezapomniany klimat, którego nie można przyrównać do żadnego innego tworzywa. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, które kochają naturę i za wszelką cenę chcą z nią obcować. To właśnie ekologiczność tych budynków przemawia do nich w stopniu największym.

 

Jak więc widać, drewno jako materiał konstrukcyjny ma wiele zalet, który nie można bagatelizować. Oczywiście, istnieją także pewne wady tego rozwiązania, jednak, dzięki nowoczesnemu budownictwu, są one skutecznie niwelowane. Warto nawiązać współpracę ze sprawdzonym producentem domów z drewna i cieszyć się jego pięknem przez lata.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: