Trenujesz? Sprawdź o jakich suplementach musisz pamiętać?

  • 29.05.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Trenujesz? Sprawdź o jakich suplementach musisz pamiętać?
Zapewne nieraz słyszeliśmy powiedzenie ‘najpierw masa, później rzeźba’. Jest to zazwyczaj sformułowanie używane żartobliwie, jednak trochę prawdy w tym jest, ponieważ aby zbudować tkankę mięśniową musimy mieć do tego solidne podstawy. Tyczy się to zarówno dobrego odżywiania, jak i odpowiedniej suplementacji. Ta druga kwestia dotyczy indywidualnego przyjmowania deficytowego składnika, który jest kluczowy w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jednym z głównych producentów w naszym kraju jeśli chodzi o suplementy diety jest Natural Pharmaceuticals. Intensywna aktywność fizyczna może skutkować niedoborem pewnych składników. O czym należy pamiętać?

Odżywki białkowe

Kiedy zaczynamy ćwiczyć i zależy nam na uzyskaniu konkretnej sylwetki zazwyczaj nasza dieta musi ulec również zmianie. Jednym z kluczowych składników, który musi w niej występować jest białko. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie spełnić tego zapotrzebowania, możemy sięgnąć po odżywki białkowe. Zapobiegają utracie masy kości i mięśni, a także wspierają spalanie tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj stosowane są bezpośrednio po treningu.

 

Spalacze tłuszczu

Branża suplementów diety kojarzona jest również z produktami przyspieszającymi spalanie tłuszczu. Natural Pharmaceuticals to potwierdza, jednak zwraca uwagę, że jest to jedynie wsparcie efektywności naszych treningów. Poprawia szybkość przemiany materii, a także zwiększa temperaturę ciała. Wszystko to wspomaga redukcję nadmiernej tkanki tłuszczowej. Jest to produkt do przyjmowania rano lub bezpośrednio przed treningiem.

 

Kreatyna

Bardzo ważnym elementem mięśni i ścięgien jest kreatyna, która wpływa na ich sprawne funkcjonowanie. Odpowiada ona na zdolność regeneracji naszych włókien mięśniowych oraz gojenia się ran. Jest to kluczowe podczas zwiększonego wysiłku sportowców bardziej narażonych na urazy. Wspomaga ona rozrost tkanki mięśniowej, a dodatkowo zwiększa jej siłę i wytrzymałość. Można ją suplementować, jednak tylko przez określony czas.

 

Witaminy z grupy B

Nie możemy w tym wszystkim zapomnieć o witaminach. Jest ich wiele i jak dodaje Natural Pharmaceuticals tak naprawdę każda z nich ma ogromny wpływ na konkretną kwestię. Jednak jeśli chodzi o sport na szczególną uwagę zasługują te z grupy B. Wspomagają uwalnianie energii z pożywienia, redukują ilość gromadzącego się w mięśniach kwasu mlekowego (ograniczając zakwasy), a także skracają czas potrzebny na regenerację mięśni.

 

Minerały

Jak mówimy o suplementach diety nie możemy zapomnieć o minerałach. Są to mikro i makroelementy, które budują nasze ciało, a także regulują wszystkie zachodzące w nim procesy. Do najbardziej kluczowych Natural Pharmaceuticals zaliczyli wapń, który sprzyja rozwojowi mięśni. Cynk wpływający na syntezę białek, a także magnez regulujący wiele funkcji metabolicznych, a do tego zapobiega skurczom. Istotnych elementów jest wiele, więc korzystajmy z nich wedle potrzeb.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: